Muscle Форум:
Изчисляване на калроиен баланс

Автор (Прочетена 3595 пъти)

Изчисляване на калроиен баланс
« -: Март 07, 2015, 11:08:13 am »

Тихомир Драгомиров

• Owner
  • Доверен
  • *
  • 265
    Публикации
  • Рейтинг: +31/-0
    • Профил
    • Професионално фото и видео заснемане
В тази тема ще обърнем внимание на това как да изчислите  нужните Ви калории за  покачване на тегло .

Базов дневен калориен прием при Мъже = 66 + (13.7 * маса в килограми) + (5 * височина в сантиметри) – (6.8 * възраст в години)

Базов дневен калориен прием при Жени = 655 + (9.6 * маса в килограми) + (1.8 * височина в сантиметри) – (4.7 * възраст в години)

Ако сте момиче на 25 години, тежащо 67 кг. и с височина 162 см. и искате да изчислите базовия си метаболизъм, сметките Ви трябва да изглеждат така:

655 + (9.6 х 67) + (1.8 х 162) – (4.7 х 25) = 1472,1 калории

Полученото по този начин число представлява Вашия дневен калориен минимум, чиято долна граница не бива да бъде минавана. За да изчислите от колко калории се нуждаете, за да поддържате теглото си, трябва да умножите полученият калориен минимум по коефициента на физическата Ви активност, както следва, като отново отваряме една скоба, че тези данни са ориентировъчни и в зависимост от интензивността и натовареността на тренировката Ви например, може да варират:

1,2 – ако водите заседнал начин на живот

1,375 – ако имате лека физическа активност, изразяваща се в спортуване от 1 до 3 пъти седмично

1,55 – ако имате умерена физическа активност, изразяваща се в спортуване от 3 до 5 пъти седмично

1,725 – ако имате висока физическа активност, изразяваща се в спортуване 6-7 пъти седмично

1,9 – ако имате много висока физическа активност, изразяваща се в тежки тренировки по няколко пъти на ден

И така изчислихме, че дневният калориен минимум на 25-годишното момиче с тегло 67 кг. и ръст 162см. е приблизително 1472 калории. Ако приемем, че същото момиче спортува 4 пъти на седмица, то тя има умерена физическа активност и необходимият и дневен калориен прием ще бъде: 1427 х 1,55 = 2281 калории
За да покачвате мускулна трябва бавно и по етапно да повишавате тези калории като стартово може да добавите към получените калории 350-500 и да видите след 1 седмица какво ще показва кантара.
Професионално фото и видео заснемане http://st-wedding.com/

Re: Изчисляване на калроиен баланс
« Отговор #1 -: Октомври 02, 2015, 03:53:36 am »

Teodor987

• *
  • 2
    Публикации
  • Рейтинг: +0/-0
    • Профил
 Добре значи при мен нещата стоят така: 66+(13,7х67)+(5Х1,85)-(6,8Х17) =1793,3 . Тренирам 3 пъти седмично по 2 часа боен спорт.С бърз метаболизъм съм и ям каквото ми се яде  ;D .Но въпросът ми е малко общ ,защото НЕ знам как да си направя програма за правилно хранене .Защото си мислех че с този метаболизъм няма как да кача и че с възрастта ще се оправи ,но след като изгледах един от клиповете Ви разбрах ,че не е така.Та можете ли да ме напътите ,ако не направо да ми кажете как да си структорирам храненията така, че хем да са здравословни (защото ям всякакви боклучи особено на училище), хем да натрупам мускулна маса?А следователно и да започна да тренирам за оформянето и.
Надявам се да ме разберете и ще съм много благодарен ако ми помогнете.

Благодаря предварително!

« Отговор #2 -: Октомври 02, 2015, 04:36:20 pm »

AlocadoPetimetre

• *
  • 101
    Публикации
  • Рейтинг: +1/-6
    • Профил
Добре значи при мен нещата стоят така: 66+(13,7х67)+(5Х1,85)-(6,8Х17) =1793,3 . Тренирам 3 пъти седмично по 2 часа боен спорт.С бърз метаболизъм съм и ям каквото ми се яде  ;D .Но въпросът ми е малко общ ,защото НЕ знам как да си направя програма за правилно хранене .Защото си мислех че с този метаболизъм няма как да кача и че с възрастта ще се оправи ,но след като изгледах един от клиповете Ви разбрах ,че не е така.Та можете ли да ме напътите ,ако не направо да ми кажете как да си структорирам храненията така, че хем да са здравословни (защото ям всякакви боклучи особено на училище), хем да натрупам мускулна маса?А следователно и да започна да тренирам за оформянето и.

Благодаря предварително!
Кой боен спорт тренираш?

« Отговор #3 -: Октомври 02, 2015, 06:54:20 pm »

Teodor987

• *
  • 2
    Публикации
    • Профил
Таекуондо :)

« Отговор #4 -: Октомври 06, 2015, 09:01:45 pm »

Тихомир Драгомиров

• Owner
  • Доверен
  • *
  • 265
    Публикации
    • Профил

Благодаря предварително!
Здравейте ,като гръбнак на всичко трябва да се започне с белтъчините старайте се поне по 1.6 гр /като минимум/ на ден да си набавяте белтъчини от пълноценни източници :месо,риба,яйца,извара,протеинова пудра,cottage cheese т.н в случая поне по 300 гр месо 5-6 яйца и малко извара.След това идват мазнините старай се да са около 1 гр щом консумираш всякакви боклуци и не качваш значи нямаш проблем с многото калории та може да опиташ как ще е и с повече мазнини примерно 80 85гр на ден.И останалите калории от въглехидрати хляб,домашни сладка/конфитюри,ориз,овес,картофи и т.н Започни поне малко от малко да смяташ какви калории консумираш и лека по лека ги покачвай няма как да не започнеш да покачваш тегло до момента такъв индивид на земята няма  ;)

« Отговор #5 -: Октомври 20, 2015, 03:32:50 pm »

aliev94

• *
  • 1
    Публикации
    • Профил
Добре би ли ми казал,ако тренирам 4 пъти седмично височината ми е 1.88, кг 86,какъв трябва да ми е калорийният баланс за деня?
П.С не успях да се справя сам с изчисленията,благодаря предварително!

« Отговор #6 -: Ноември 05, 2015, 06:11:06 pm »

Тихомир Драгомиров

• Owner
  • Доверен
  • *
  • 265
    Публикации
    • Профил
Добре би ли ми казал,ако тренирам 4 пъти седмично височината ми е 1.88, кг 86,какъв трябва да ми е калорийният баланс за деня?
П.С не успях да се справя сам с изчисленията,благодаря предварително!
Не си казал колко години си ,но да кажем че си на 20год >>> 2631кал.

Web Analytics