Muscle Форум:
Спагети с пилешко и домати

Автор (Прочетена 11236 пъти)

Спагети с пилешко и домати
« -: Март 09, 2015, 11:35:35 pm »

mimi_hero

• *
  • 9
    Публикации
  • Рейтинг: +3/-0
    • Профил
 Здравейте!   
Ще дам една рецепта, която си приготвям често. Не мога да дам точни пропорции, защото винаги я правя по една порция и тя е голяма взависимост от макронутриентите ми за деня.
Приблизителни продукти, които слагам са:
150гр пилешко филе, готово изпечено( ако е сурово може и малко повече, защото всички знаем, че имат доста добавена вода)
100гр спагети / макарони или др.
1/2 глава жълт лук
1/2 с.л. краве масло ( може кокосово масло)
1 пресен голям домат
доматено пюре ( колкото да покрие продуктите, вие ще прецените)
сол, босилек или други подправки на вкус
Начин на приготвяне:
Сварявате спагетите според указанията на опаковката. Загрявате мазнината в тиган, и запържвате лука до златисто. Нарязвате месото на малки късчета и го добавяте към лука, ако е сурово го пържите до като е готово, ако е изпечено преди това ( казвам това защото, обикновенно аз си изпичам по един килограм пилешко филе и го разпределям на порции за няколко дни, затова моето е готово) само го запържвате за 2 минути. Добавяте подправките. Обелвате и нарязвате на кубчета пресния домат и го добавяте в тигана. След това добавяте и доматеното пюре и оставяте водата да изври. Така соса е готов, и можете да го добавите в спагетите. В един сайт имаше подобна рецепта мисля, че добавяха и извара накрая. С изварата на Олимпус става доста вкусно. Тази рецепта е с доста протеин и малко мазнини. Ако ви трябват повече мазнини за деня, може да използвате месо от бут. Надявам се рецептата да ви допадне  :)

Re: Спагети с пилешко и домати
« Отговор #1 -: Март 15, 2015, 08:04:16 am »

Ани Митева

• Модератор
  • Доверен
  • *
  • 399
    Публикации
  • Рейтинг: +23/-0
    • Профил
Благодарим! Ще я пробваме. :)

Web Analytics