Muscle Форум:
Телешки шол на тиган

Автор (Прочетена 582 пъти)

Телешки шол на тиган
« -: Ноември 11, 2015, 01:41:08 pm »

Velinka

• Доверен
  • *
  • 277
    Публикации
  • Рейтинг: +3/-0
    • Профил
Здравейте!
След 2-3 неуспешни опита за направа на телешки кюфтета (или ми се разпадат,въпреки че слагам яйце или ми стават прекалено сухи) съм намерила вкусен за мен начин за приготвянето на ястието на тиган. Реших да го споделя, ако някой реши да пробва :)

Задушавам зеленчуци на тигана без мазнина, само с малко вода. В моя случай са: лук, морков, чушка, тиквичка. Понякога съм слагала и патладжан. Тук опциите са няколко и ако искате разнообразявайте: понякога ги настъргвам на ренде, режа ги на ситно или на жулиени :) Друг вариант е да си ги прибавите директно към каймата и да я омесите така - също се получава.
Омесвам си смляният на кайма в магазина телешки шол с подправки. По-надолу ще ви споделя моя микс, който ползвам за абсолютно всякакъв вид месо, било то пържоли или кайма. Вие си сложете според вашия вкус.
След като са задушени зеленчуците под капак, добавям каймата и почвам да бъркам, за да не стане на големи късчета. Като започне да се сготвя добавям малко дом.сок или настърган домат, скилидка чесън и риган. Може пак да задуша за известно време. Разбърквам често. След като течността е почти извряла (не цялата) чуквам вътре едно цяло яйце. Може и 2, зависи от количеството и отново разбърквам до готовност на яйцето. Поръсвам щедро с магданоз и консумирам или със салата, или като добавка на спагети или макарони :) Bon appetit за тези, които решат да пробват.

Ето го и моят микс от подправки:
1 с.л. кимион
1 1/2 ч.л. смлян кариандър
1 ч.л. куркума
1 ч.л. канела
1/2 ч.л. смляно индийско орехче
1 1/2 ч.л. черен пипер
1/4 ч.л. лют червен пипер
1/2 ч.л. чили
Тази смес си я правя в по-голямо количество и съхранявам в бурканче. Отделно добавям сол, когато овкусявам месото.

А относно ястието, трябва да ви се получи следното, преди добавянето на магданоза:

Re: Телешки шол на тиган
« Отговор #1 -: Ноември 12, 2015, 10:36:43 am »

Тихомир Драгомиров

• Owner
  • Доверен
  • *
  • 265
    Публикации
  • Рейтинг: +31/-0
    • Профил
    • Професионално фото и видео заснемане
Определено утре ще опитам  :del :del