Muscle Форум:
Какво ви е мнението за CARBBACKLOADING?

Автор (Прочетена 1056 пъти)

Какво ви е мнението за CARBBACKLOADING?
« -: Март 16, 2015, 10:28:55 pm »

Рангел Върбанов

• V.I.P
  • Доверен
  • *
  • 429
    Публикации
  • Рейтинг: +29/-0
    • Профил
Искам да ви попитам какво ви е мнението за този начин на хранене и някой пробвал ли го е? Просто тази година ми се иска да пробвам нещо ново да разнообразя малко. Мислех между IF и Carbbackloading.

Re: Какво ви е мнението за CARBBACKLOADING?
« Отговор #1 -: Март 17, 2015, 11:12:23 pm »

Ани Митева

• Модератор
  • Доверен
  • *
  • 399
    Публикации
  • Рейтинг: +23/-0
    • Профил
Трудоемки са и двете. IF е по-лесно за организиране - редовно ми се случва да приемам цялата си храна в рамките на няколко часа. Нещо подобно на carbback съм опитвала миналото лято и смятам, че няма нещо по-ефективно от този начин на хранене (в комбинация с подходящ тренировъчен режим), но е изклчително сложно за организиране и поглъща мн воля.

С две думи IF спокойно може да бъде дългосрочен начин на хранене ако издържаш на глад. Carbback е методика, която да включиш в момент, в който имаш едно прилично съотношение мускул-мазнина и искаш да натиснеш педала, за да видиш колко може да ускори машината..има опасност от прегряване обаче. Дръж ни в течение с експериментите. :)

« Отговор #2 -: Март 17, 2015, 11:56:33 pm »

Рангел Върбанов

• V.I.P
  • Доверен
  • *
  • 429
    Публикации
    • Профил
Трудоемки са и двете. IF е по-лесно за организиране - редовно ми се случва да приемам цялата си храна в рамките на няколко часа. Нещо подобно на carbback съм опитвала миналото лято и смятам, че няма нещо по-ефективно от този начин на хранене (в комбинация с подходящ тренировъчен режим), но е изклчително сложно за организиране и поглъща мн воля.

С две думи IF спокойно може да бъде дългосрочен начин на хранене ако издържаш на глад. Carbback е методика, която да включиш в момент, в който имаш едно прилично съотношение мускул-мазнина и искаш да натиснеш педала, за да видиш колко може да ускори машината..има опасност от прегряване обаче. Дръж ни в течение с експериментите. :)

IF не е за мен защото след 4-5 часа без храна много огладнявам и за това си мислех Carbback все пак ще приемам мазнини и белтъчини до тренировката която в момента варира някой ден е от 15:00 друг 18:00 или пък сутрин.  Доста съм изчел за него и ми допада пробвал съм го за ден-два и мисля че мога да го спазвам без проблем. Като мазнини съм около 10-12% в момента немога да преценя така като гледам по снимки там се определям. теглото ми е 77кг, 180см. Като тренировки сплита ми е Дърпащи-Бутащи-Крака-Почивка и пак. Като едината тренировка ми е в диапазона 3-8 повторения, а другата 10-15+ като в рамките на 1 цикъл гледам да ги направя и двете, като нямам график коя ще правя дали 3-8 или 10-15, защото просто някой път се случва от спортовете в университета да съм много изморен и няма как да правя клек или тяга тежки след час и половина плуване или лека атлетика.

« Отговор #3 -: Март 18, 2015, 07:29:26 am »

Ани Митева

• Модератор
  • Доверен
  • *
  • 399
    Публикации
    • Профил
Поразчетох се и аз малко повече. Методиката не е нещо ново -- въгл само след спорт. Доста често я практикувам и дори ги оставям за вечеря без зареждането веднага след трен (за анаболния прозорец си чел, че е мн преувеличено). Ако реагираш добре на мн нисък въгл през деня (не изпитваш mental fog и си ок с концентрацията) и можеш да тренираш силово почти без въгл - това е твоят режим. Като гледам, обаче, с колко спортове се занимаваш бих пила бца по време на всеки един от тях и бих държала доста висок протеин през първата част на деня. В дни, в които почти нямам въгл до тренировката изпивам 2 дози бца по време на спорт.

« Отговор #4 -: Март 18, 2015, 07:31:09 am »

Ани Митева

• Модератор
  • Доверен
  • *
  • 399
    Публикации
    • Профил
И евала за начина ти на трениране и информираност!

« Отговор #5 -: Март 18, 2015, 08:55:22 am »

Рангел Върбанов

• V.I.P
  • Доверен
  • *
  • 429
    Публикации
    • Профил
Проблем с въглехидратите преди тренировка нямам. Сили си имам. КОнцентрацията ми е по-добра без въглен преди тренировка. И всички силови постижения съм ги правил на 0 въглехидрат след закуска. И добавки като бца и протеин рядко си взимам просто немога да ги пия и за сега нямам проблем нито с енергията нито с силата, но като намалеят въглехидратите ще видя мога и да взема 1 кутия. А и за анаболния прозорец според мен е много преувеличен, но съм чел изследване в което се казва, че действителност го има, но не е толкова малък. Като помня че беше казано. че е най-висок в първите 40-50 мин след тренировка и после намалява, но докато се върне на базово ниво са няколко часа. Така че до 2 часа след тренировка е добре да се яде все пак. Аз лично ям около 30-40 мин след тренировка просто защото докато се прибера от фитнеса ми е 20 минути ходене пеш,.

« Отговор #6 -: Март 18, 2015, 03:59:28 pm »

Ани Митева

• Модератор
  • Доверен
  • *
  • 399
    Публикации
    • Профил
И аз съм по същия начин. За концентрацията имах предвид цялостно през деня - все пак си студент. Знаеш, че предпочитаното гориво за мозъка и ЦНС са въгл. Възможно е при намаляването им да изпиташ mental fog/fuziness. Това е определението, което Lyle Mcdonald (видях, че го следиш) дава и е доста сполучиливо. Ако нямаш такива оплаквания (аз лично имам ) няма да имаш проблем с този режим.

За анаболния прозорец - съгласна съм. 2-3 часа е разумен период, но няма място за притеснение дори да не успеем доколкото инсулиновите рецептори в мускулите са по-чувствителниок 48 часа след тренировката.

Бца-то и протеинът в никакъв случай не са задължителни.

« Отговор #7 -: Март 18, 2015, 04:46:20 pm »

Рангел Върбанов

• V.I.P
  • Доверен
  • *
  • 429
    Публикации
    • Профил
Да знам го, че мозъкът и ЦНС работят на въгл. Мисля да го започна със съвсем лека редукция на въглехидрата, като с времето ще го намалявам.според това как изглеждам и се чувствам. И правилно си забелязала, че следя Lyle Mcdonald и мисля че дава много добра информация и то по разбираем начин, като накрая си дава и неговото мнение по въпроса. Следя и Layne Norton и Alberto Nunez от 3DMJ.

« Отговор #8 -: Март 18, 2015, 10:44:58 pm »

Ани Митева

• Модератор
  • Доверен
  • *
  • 399
    Публикации
    • Профил
Alberto Nunez не го следя. Ще поразгледам. :)
Бих ти препоръчала от кръга на Lyle и Alan Aragon, Brad Schoenfeld и Мenno Henselmans. За IF - John Berardi.

Web Analytics