Muscle Форум:
Сваляне на излишни мазнини и запазване на мускулната маса

Автор (Прочетена 912 пъти)

nikolabinev97

• *
  • 71
    Публикации
  • Рейтинг: +2/-0
    • Профил
Здравейте,имам въпрос.91 кг,висок-185 см ,години-18 подкожни,мазнини около 16-17процента.Започнах да чистя след дълго умуване,знам,че на моята възраст не е добре,но намалих калориите с 300 от въглехидратите,приемам достатъчно протеин - 2,5 на кг  , мазнините са 20процента и останалото за въглехидрата.Та въпроса ми е според вас,как най-добре да процедирам с тренировката,защото забелязвам,че силата ми спада,в момента нямам пари за добавки.Също така,забелязвам,че имам обем,но мускулите ми не са така оформени както бих искал,ако променя нещо в тренировката ми дали ще се промени,до сега съм тренирам предимно силово-клек,мъртва тяга,лег с около 3-5 повторения и с базови упражнения с около 6-10 повторения.
« Последна редакция: Април 22, 2015, 07:23:29 pm от nikolabinev97 »

Bojkooo

• MD Доверен фен
  • *
  • 918
    Публикации
  • Рейтинг: +4/-5
    • Профил
Така стоиш си на 300 калории и се следи на кантар всяка седмица като останеш в застой свали с още 250 и така надявам се да ми схвана мисълта , другото е задължително намали обема на тренировката , но недей прекалено да намаляш обема защото не си на толкова малко калории само 300 по малко просто съвсем малко го намали за сега и така когато намаляш калориите намаляш и обема на тренировката по малко и белтъчините са ти напълно достатачни 2,2г на килограм :)

Мартин Димитров

• Owner
  • *
  • 61
    Публикации
  • Рейтинг: +9/-0
    • Профил
Намаляш обема, като премахваш по 1 серия в началото, след като започнеш да наблюдаваш спад в силата. Бих те посъветвал да намаляш обема от изолиращите упражнения. Добре е да се стремиш да запазваш силата на базовите. Ако в един момент и там започнеш да издъхваш, може да намалиш обема и там с 1 серия, идеята е работната тежест да остане същата. Тихомир ако има да добави или коригира нещо?

Рангел Върбанов

• V.I.P
  • Доверен
  • *
  • 429
    Публикации
  • Рейтинг: +29/-0
    • Профил
Да допълня че обема може не само като премахваш серия да го намалиш, а и като премахнеш повторение. Значи аз правя така да речем съм правил 5х5 с 100кг, като усетя че натежават ще правя 6х4, и така като усетя че пак има спад в силата правя 7х3, като тежеста остава една и съща. И после ако се наложи режа от сериите. Така поддържам интензивността една и съща.

Мартин Димитров

• Owner
  • *
  • 61
    Публикации
  • Рейтинг: +9/-0
    • Профил
Съгласен съм с теб, не се бях замислял за подобен подход! Мисля да го приложа

nikolabinev97

• *
  • 71
    Публикации
  • Рейтинг: +2/-0
    • Профил
Благодаря за полезните съвети,готини сте .  :)

Web Analytics